Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
IMIENINY: Bogusława, Jagody, Katarzyny
EUR: 4.2416 CHF: 3.6205
USD: 3.4544 GBP: 4.8564
Logowanie
 

Trzech siatkarzy Indykpolu AZS powołanych do reprezentacji Polski!

Od lewej: Jakub Kochanowski, Jan Hadrava i Wojciech Włodarczyk. Fot. Katarzyna Piasecka

Ferdinando de Giorgi docenił dobry sezon Indykpolu AZS Olsztyn. W gronie 21 zawodników znalazło się 3 graczy ze stolicy Warmii i Mazur.

To odchodzący z Olsztyna przyjmujący – Wojciech Włodarczyk, a także Aleksander Śliwka oraz zaledwie 19-letni środkowy, Jakub Kochanowski.

Jakub Kochanowski przyznaje, że powołanie bardzo cieszy, ale też stawia duży znak zapytania.

00:00 / 00:00

W gronie powołanych zabrakło m.in. Mateusza Miki i Marcina Możdżonka. Jedynym powołanym zawodnikiem, który występuje za granicą, jest Michał Kubiak z japońskiego Panasonic Panthers.

Szansę debiutu w narodowych barwach oprócz Kuby Kochanowskiego, będą mieli też rozgrywający Marcin Komenda z Effectora Kielce i atakujący Łukasz Kaczmarek z Cuprum Lubin. Rozgrywki Ligi Światowej rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca.

Polacy polecą na turniej do włoskiego Pesaro, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Brazylią. Tydzień później czeka ich podróż do Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane’a Antigę Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach i Łodzi z Amerykanami, Iranem i Rosją.

Kadra siatkarzy na Ligę Światową 2017

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Marcin Komenda (Effector Kielce)

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Piotr Nowakowski (obaj Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (Onico AZS Politechnika Warszawska), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Artur Szalpuk (obaj PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk (obaj Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Libero: Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

 

(M.Świniarski/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Wojciech Włodarczyk, Indykpol AZS Olsztyn, Jakub Kochanowski, powołanie, Liga Światowa, Ferdinando de Giorgi
Tomasz Jankowski: 5. miejsce w PlusLidze w tym sezonie to nasz ogromny sukces. Graliśmy widowiskowo i walecznie

"W przyszłym sezonie na parkiecie w Uranii zobaczymy nieco inną siatkarską drużynę niż w tym sezonie" - przyznał w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn prezes Indykpolu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV