Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzej mężczyźni uratowani przed zamarznięciem. Służby przypominają o bezpłatnej infolinii dla osób bezdomnych

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin strażnicy miejscy i policjanci z Ełku uratowali przed zamarznięciem trzech mężczyzn.

Patrole wezwano do leżącego na przystanku autobusowym 65-latka oraz 31-latka śpiącego na jednym z ełckich osiedli. Obaj mężczyźni byli pijani. Starszy z objawami wychłodzenia trafił do szpitala, młodszy do komendy policji w Ełku. Bezdomnego śpiącego mężczyznę znaleźli funkcjonariusze straży miejskiej przy śmietniku. Odwieziono go do noclegowni.

Policja apeluje, by zwracać uwagę na ludzi potrzebujących pomocy. Należy zadzwonić do policji, straży miejskiej czy MOPS-u. Przypomnijmy, że wszelkie informacje można uzyskać też dzięki bezpłatnej, całodobowej infolinii dla osób bezdomnych. Pod numerem 800 165 320 osoby zainteresowane dowiedzą się o tym gdzie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego można uzyskać pomoc.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, infolinia
Do ferii pozostał tydzień, ale straż pożarna już teraz pomaga w zorganizowaniu bezpiecznych lodowisk

Na Warmii i Mazurach ferie rozpoczną się w przyszłą sobotę 19 stycznia i potrwają do 3 lutego. Podczas rozpoczynających się - na razie w pięciu regionach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV