Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy miesiące aresztu dla 29-latka, który znęcał się nad synkiem

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-letni Dawid S. z Elbląga, podejrzany o bicie swojego trzymiesięcznego synka. Chłopiec trafił do Szpitala Miejskiego z urazem łokcia. Okazało się, że obrażeń u niemowlęcia jest znacznie więcej. Jego ojciec został zatrzymany jeszcze w szpitalu, po zgłoszeniu przez lekarza sprawy na policję.

Lista obrażeń u malucha jest długa. Niemowlę ma liczne złamania kości obu nóg i rąk oraz żuchwy, uraz czaszki i stłuczoną nerkę. Według lekarzy, obrażenia powstawały w długim czasie, czyli można zakładać, że chłopiec był bity niemal od urodzenia. Jego życiu już nic nie grozi. Został wypisany ze szpitala. Matka dziecka została przesłuchana, prokurator nie stawia jej zarzutów. W tej sprawie ma ona status pokrzywdzonej, bo Dawid S. znęcał się także nad nią.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu stawia Dawidowi S. zarzut znęcania się nad nieporadnym trzymiesięcznym dzieckiem poprzez stosowanie wobec niego przemocy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Dodajmy, podejrzany nie przyznaje się do winy. Ma za sobą przeszłość kryminalną, był zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, szpital, areszt, znęcanie, obrażenia
Mężczyzna, aresztowany za groźby wobec prezydenta Grzymowicza, złożył zażalenie

Sergiusz P., podejrzany o groźby w internecie wobec prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i o posiadanie znacznych ilości marihuany, złożył zażalenie na areszt. Sąd rozpozna je w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV