Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Mieszkańcom Olsztyna i okolic Biskupca grozi 10 lat więzienia

Fot. policja

Na terenie jednego z olsztyńskich parków policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których podejrzewali o to, że mogą posiadać środki odurzające.

Przy 22-latku znaleziono susz roślinny koloru zielonego. Natomiast po przeszukaniu piwnicy należącej do 25-latka, w pojemniku po farbie znaleziono worki foliowe oraz zwitki z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego.

W jednym z pokoi w mieszkaniu 22-latka policyjny pies  odnalazł w szafce susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 65 g substancji zabronionych. Ze wstępnych badań wynika, że jest to marihuana. Za posiadania środków odurzających obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast funkcjonariusze z Biskupca zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyków, które zostały znalezione w jednym z warsztatów samochodowych na terenie gminy. Tu również czuły nos czworonoga doprowadził do pudełka ze środkami odurzającymi, które były już częściowo poporcjowane i spakowane do woreczków strunowych. Po użyciu testera narkotykowego okazało się, że zabezpieczone substancje to marihuana, amfetamina i ecstasy.

29-latek z Biskupca usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do rozprowadzenia znacznych ilości środków odurzających i trafił na 3 miesiące do aresztu.

Fot. policja

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, policja, Olsztyn
Co się dzieje w Teatrze Jaracza w Olsztynie? Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Ludzie sami odchodzą z pracy, bo nie mogą znieść presji. Niektórzy dostali wypowiedzenia. Kilkanaście osób przebywa na zwolnieniach lekarskich w związku z pogorszeniem stanu zdrowia, głównie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV