Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy osoby z zarzutami nielegalnego posiadania broni. Sprawa dotyczy mieszkańców powiatu braniewskiego

Śledczy znaleźli u nich kilkanaście sztuk broni palnej pochodzącej najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej i ponad 550 sztuk amunicji.

Jak powiedziała mł. asp. Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie, w tej sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjantka podała, że do zatrzymania pierwszego podejrzanego doszło pod koniec września. Na posesji 51-latka policjanci odkryli wówczas pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, radzieckie granaty RG-42 i F1 oraz 255 sztuk amunicji karabinowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W ostatnich dniach zatrzymano dwie kolejne osoby, u których w trakcie przeszukań znaleziono m.in. pistolety i karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi i blisko 300 sztuk amunicji. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że 49-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego zostanie aresztowany na 3 miesiące, a 69-latek ma być objęty policyjnym dozorem.

Prokurator rejonowy w Braniewie Rajmund Kobiela powiedział, że wszyscy trzej podejrzani twierdzą, że są pasjonatami militariów. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez stosownego zezwolenia grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w broń, amunicja, wojna, Braniewo, zatrzymanie, pistolet, karabin
Chcą być terytorialsami. Stu chętnych pod okiem profesjonalistów rozpoczęło szkolenie w Giżycku

Prawie sto osób stawiło się w batalionach lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach, aby rozpocząć ostatnie w tym roku 16-dniowe szkolenie podstawowe. To chętni do służenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV