Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy pojazdy zatrzymane na przejściu w Bezledach. Właściciele i inni przemytnicy staną przed sądem

Fot. Izba Administracji Krajowej w Olsztynie

Krajowa Administracja Skarbowa z przejścia w Bezledach zarekwirowała tylko w ciągu jednego tygodnia dwa samochody osobowe oraz autobus.

Do kontroli został zatrzymany kierowca osobowego peugeota 307 na lokalnych tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze odkryli w nim podwójną podłogę, do której można było się dostać odkręcając przednie fotele i blachę maskującą. Aby łatwiej było wydobyć kontrabandę funkcjonariusze musieli wyciąć dodatkowy otwór w podłodze. Było tam prawie pól tysiąca paczek nielegalnych papierosów.

Inny podróżny stawił się na polsko-rosyjskiej granicy w Bezledach nocą. W vw passacie, także na lokalnych tablicach, ujawniono, w specjalnie przystosowanych nadkolach było ponad 250 paczek papierosów.

Skierowano też do kontroli autobus, którym podróżowało 5 osób. Przeszukanie pojazdu wykazało, że podróżni przywieźli do Polski ponad tysiąc paczek papierosów, które umieścili w nawiewach, klimatyzacji sufitowej oraz lodówce.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, samochód
Dobre wieści dla kierowców. Eksperci przewidują spadek cen paliw

W nadchodzącym tygodniu analitycy portalu e-petrol spodziewają się znaczącego spadku cen dla wszystkich paliw. Kierowcy najtaniej zatankują w województwach: dolnośląskim, pomorskim i łódzkim - wskazują eksperci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV