DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Trzy punkty zostają w Głogowie. Stomil przegrywa z Chrobrym

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów w pierwszym spotkaniu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi 0:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Michał Michalec i Damian Kowalczyk.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla zawodników z Głogowa. Już w 7. minucie obrońca Chrobrego Michał Michalec wykorzystał błąd defensywy Stomilu, pokonując Piotra Skibę strzałem głową. Biało-Niebiescy próbowali od razu odpowiedzieć, jednak strzały Michała Górala bronił golkiper z Głogowa. W 30 minucie bliski wyrównania był Piotr Głowacki – piłka po jego zagraniu toczyła się wzdłuż linii bramkowej, jednak nie wpadła do siatki.

W drugiej połowie Stomil cały czas starał się atakować, jednak nic z tego nie wynikało. W 85. minucie zwycięstwo dla Chrobrego przypieczętował Damian Kowalczyk.

Mieli przewagę we wszystkich elementach: posiadaniu piłki, sytuacjach bramkowych, strzałach na bramkę, ale przegrali. – Zabrakło nam czegoś w ofensywie i defensywie – mówi trener Stomilu Kamil Kiereś.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Chrobrego Głogów Grzegorz Niciński krótko podsumował to spotkanie.

Kapitan Stomilu Janusz Bucholc przyznał, że Chrobry zagrał bardzo dobry mecz zwłaszcza w obronie.

Janusz Bucholc

– Może trzeba grać inaczej i mniej atrakcyjnie dla oka? – zastanawia się skrzydłowy Stomilu Piotr Głowacki.

Następny mecz Stomil rozegra w najbliższą środę. Na stadion przy al. Piłsudskiego przyjedzie Warta Poznań.

Redakcja: A. Dybcio/P.Świniarski /B.Świerkowska-Chromy

Więcej w I liga, Stomil Olsztyn
Dzisiaj Stomil Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów

Dzisiaj w Głogowie 10. w tabeli Chrobry podejmie 14. Stomil Olsztyn. Gospodarze ponieśli już trzy porażki u siebie i olsztynianie liczą, że jutro będzie czwarta. Tym...