Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy punkty zostają w Olsztynie

Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu Olsztyn w końcu zainkasowali 3 punkty. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali Garbarnię Kraków 1:0 po bramce w 82. minucie Mateusza Mętlickiego.

Biało-niebiescy dwoili się i troili pod bramką doświadczonego Marcina Cabaja, jednak ten bronił jak w transie. Przyznał to po meczu trener Stomilu – Piotr Zajączkowski.

Uważam, że rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Byliśmy cierpliwi, szukaliśmy dużo akcji odskrzydlających. Po indywidualnej akcji Tańczyka bramkę zdobył  nasz wychowanek – młodzieżowiec, Mateusz Mętlicki. Mieliśmy bardzo dużo stałych fragmentów gry, nic nie chciało wpaść do bramki. Fantastyczne interwencje bramkarza gości. Cieszymy się z 3 punktów, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami długa i ciężka droga do utrzymania.

00:00 / 00:00

Trener Garbarni – Bogusław Pietrzak był po tym meczu bardzo niepocieszony. – Gratulacje, trzy punkty jak najbardziej zasłużone. Fatalnie weszliśmy w mecz, nie taki mieliśmy plan. Przeciwnik to wykorzystał.

00:00 / 00:00

Strzelec bramki – Mateusz Mętlicki przyznał, że marzył o strzeleniu bramki na wagę 3 punktów dla Stomilu.

Jest to moja pierwsza bramka w sezonie w Olsztynie. Marzyłem o takim uczuciu, wejść na boisko, strzelić bramkę i zdobyć 3 punkty dla drużyny. Trener mówił przed wejściem na boisko, że co mam – muszę strzelać. Miałem na nodze, strzeliłem z całej siły i zdobyłem bramkę. Cieszę się bardzo.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn
Grzegorz Lech przed kolejnym ligowym spotkaniem: Umiemy grać w piłkę, zrobiliśmy progres jeśli chodzi o prowadzenie gry

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn zagra w dzisiaj o godz. 18 u siebie z Garbarnią Kraków. Ostatnio olsztynianie w dwóch meczach dwukrotnie odrobili straty i remisowali. - Teraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV