DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Trzy punkty zostają w Olsztynie! Stomil pokonał Olimpię Grudziądz

Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz. Fot. A. Szczepański

Stomil Olsztyn pokonał na własnym boisku Olimpię Grudziądz 2:0 w 29 kolejce Fortuna 1 Ligi. Do siatki trafili Wiktor Biedrzycki i Koki Hinokio. W ligowej tabeli Duma Warmii zbliżyła się do miejsca barażowego.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie zdobył bramki, natomiast to goście byli bliżsi gola. Szczególnie groźnie było w 25 minucie spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Ricky’ego van Haarena z bliska główkował Łukasz Bogusławski, jednak jego strzał obronił Piotr Skiba. W zespole z Olsztyna aktywnie prezentowali się m.in. Szymon Sobczak i Koki Hinokio, jednak gospodarze – poza kilkoma lekkimi strzałami – nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Sapelę. Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga odsłona wynagrodziła nam jednak niemrawą pierwszą połowę. W 51 minucie Sobczak znalazł się w sytuacji sam na sam z Sapelą, lecz napastnik Stomilu uderzył za lekko i piłkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy Olimpii. Goście również atakowali z większą werwą, jednak z każdą kolejną minutą to biało-niebiescy przejmowali inicjatywę. Duma Warmii okres dobrej gry przypieczętowała golem – w 70 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Sama van Huffela gola strzałem głową zdobył Wiktor Biedrzycki. Stracona bramka podrażnił ambicję gości, którzy jednak zamiast do bramki olsztynian, trafiali… do notesu sędziego. W 79 minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał były piłkarz Stomilu – Remigiusz Szywacz. Kilka chwil później za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Elvir Maloku i ostatnie 8 minut Stomil grał z przewagą dwóch zawodników. W doliczonym czasie gry gospodarze dobili przeciwnika – sytuację sam na sam sprytnym strzałem wykończył Hinokio, a Duma Warmii wygrała ostatecznie 2:0.

Jak powiedział po meczu Wiktor Biedrzycki, konsekwencja się opłaciła.

00:00 / 00:00

Wynik spotkania skomentował także trener olsztynian, Adam Majewski.

Stomil awansował na 8 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, tracąc do miejsca barażowego 3 punkty. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą.

Autor/redakcja: A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz
Porażka Stomilu z Bielsku-Białej. Zmiana lidera Fortuna 1 Ligi

Bez niespodzianki zakończyło się wyjazdowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale pewnie wygrali rywalizację 2:0, choć piłkarze z Olsztyna mieli dogodne okazje do zmiany wyniku....