Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzynasta emerytura i spalarnia śmieci w Olsztynie. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego to słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Dziś o dodatkowym jednorazowym świadczeniu dla emerytów i budowie spalarni w stolicy Warmii i Mazur.

Gościem Marka Lewińskiego był Radosław Nojman z Prawa i Sprawiedliwości. Do studia, mimo zaproszenia, nie dotarła Katarzyna Królak z partii Nowoczesna.

Trzynasta emerytura
Rząd Prawa i Sprawiedliwości proponuje trzynastą emeryturę. Emeryci i renciści otrzymają w tym roku jednorazowo 1100 złotych brutto, czyli na rękę 888 złotych i 25 groszy. Dziś Sejm uchwalił ustawę w tej sprawie. Pieniądze będą wypłacane wraz z majowymi świadczeniami. Trafią do blisko 7 milionów emerytów i ponad 2,5 miliona rencistów. Koszt wypłaty świadczeń to 10,8 miliarda złotych. Czy Prawo i Sprawiedliwość jeśli wygra wybory utrzyma trzynastą emeryturę?

Budowa spalarni w Olsztynie
16 kwietnia ma nastąpić otwarcie ofert w sprawie budowy spalarni, czy też ekociepłowni w mieście. Czy spalarnia odpadów jest w stanie poprawić sytuację olsztyńskiego ZGOK-u? Władze miasta twierdzą, że to naczynia powiązane. Bez spalarni znaczna część instalacji, która istnieje w ZGOK-u nie ma większej racji bytu.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Fot. A. Podbielska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, emerytura, spalarnia, Radosław Nojman
Sejm uchwalił rządowy program Emerytura Plus. Do portfeli seniorów trafi 888 złotych

"Za" rządowym programem Emerytura Plus głosowało 396 posłów, 3 było "przeciw", a 19 wstrzymało się od głosu. Program zakłada jednorazową wypłatę dodatkowego świadczenia emerytalnego w wysokości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV