Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turyści i mieszkańcy Elbląga mogą korzystać z dwóch punktów widokowych. „Przy dobrej pogodzie widać zamek krzyżacki w Malborku”

Widok na Elbląg z tarasu widokowego elbląskiej Katedry Św. Mikołaja. Fot. M. Stankiewicz

Od środy elblążanie i turyści mogą korzystać z obu punktów widokowych na Starym Mieście. Znajdują się w dwóch najbardziej charakterystycznych zabytkach starówki – Bramie Targowej i Katedrze św. Mikołaja.

Ten w świątyni mieści się w najwyższej po prawej stronie Wisły wieży kościelnej. Na taras prowadzi 366 schodów. Nie jest to wyprawa dla każdego, by wymaga jednak sporego wysiłku i dobrej kondycji.

00:00 / 00:00

Ten trud się opłaca, bo widok z góry jest przepiękny. I to nie tylko na miasto, bo z góry przy dobrej pogodzie widać np. zamek krzyżacki w Malborku – wyjaśnia Mirosława Rejduchowska z obsługi punktu widokowego.

00:00 / 00:00

Punkt widokowy jest czynny od wtorku do piątku od 10 do 17, w soboty od 10 do 14, a w niedziele od 14 do 17. Wejścia są bezpłatne, zawsze z obsługą punktu. Natomiast Brama Targowa jest czynna codziennie od 10.00 do 18.00, mieści się w niej Punkt Informacji Turystycznej, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości zwiedzania wszystkich obiektów.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, panorama, taras widokowy, widok, punkt widokowy
Jest potrzebna do celów turystycznych i gospodarczych. Samorządy chcą rewitalizacji Kolei Nadzalewowej

W potrzebę odnowienia biegnącej brzegiem Zalewu Wiślanego zabytkowej linii, od wielu lat, zaangażowany jest powiat braniewski. O rewitalizację zabiegają powiaty elbląski i braniewski. Jak powiedział starosta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV