Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turysta z Tunezji chciał zatrudnić się do pracy. Unieważniono mu wizę pobytową

Fot. W-MOSG

Tunezyjczyk,który przebywał w Polsce jako turysta, chciał na Warmii i Mazurach pracować. Wykryli to podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej.

22-latek najpierw w swoim kraju deklarował wyjazd do Francji, by odwiedzić tam znajomych. Po otrzymaniu wizy turystycznej jako kierunek swojej podróży obrał jednak nie Francję, a Polskę. Okazało się bowiem, że na Warmii i Mazurach mieszka jego kuzyn, który zadeklarował, że Tunezyjczykowi znajdzie pracę. Mężczyzna w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie chciał wyrobić sobie dokumenty na pobyt i zatrudnienie. Wtedy wykryto nieprawidłowości.

W związku z tym, że cel i pobyt cudzoziemca był niezgodny z deklarowanym, obywatelowi Tunezji wydano decyzję o unieważnieniu wizy Schengen oraz  zobowiązano go do powrotu do swojego kraju.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A .Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, nielegalna praca, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki
Firma budowlana nielegalnie zatrudniała pięciu obywateli Białorusi

Cudzoziemców przyjęła do pracy jedna z firm budowlanych z siedzibą w Sandomierzu,  działająca na terenie powiatu olsztyńskiego. Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną wykazała,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV