Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turystyczna atrakcja Elbląga dostępna dla zwiedzających. Otwarto taras widokowy na wieży katedry św. Mikołaja

Widok na Elbląg z tarasu widokowego elbląskiej Katedry Św. Mikołaja. Fot. M. Stankiewicz

Turyści odwiedzający Elbląg mogą już korzystać z tarasu widokowego na wieży katedry św. Mikołaja. Wieża ma 97 metrów wysokości i jest uważana za najwyższy obiekt sakralny po prawej stronie Wisły.

Od tego roku wieżą widokową opiekować się będzie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wejście na wieżę jest sporym wyzwaniem. Trzeba wspiąć się na ponad 360 schodów. Jednak taki wysiłek wynagradzają piękne widoki. Na tarasie są lunety umożliwiające obserwację okolicy. Jednorazowo może przebywać tam do 10 osób – na dole przy wejściu zamontowano bramki, które ograniczają liczbę zwiedzających.

Wejście na wieżę będzie płatne – 4 złote kosztuje bilet normalny, a 2 złote bilet ulgowy. Bilety można kupić na drugim poziomie wieży. Na taras widokowy katedry będzie można wejść od wtorku do niedzieli. W tygodniu będzie otwarta od 10.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00, a w niedziele od 14.00 do 17.00.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieża, katedra św. Mikołaja, taras widokowy
Turyści i mieszkańcy Elbląga muszą uzbroić się w cierpliwość. Wieża katedry św. Mikołaja wciąż zamknięta dla odwiedzających

Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu nadal nie jest udostępniana turystom. Powodem są obostrzenia sanitarne zarządzone przez służby sanitarne na czas pandemii. Pewne jest, że do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV