Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twoje Miasto – Olsztyn

Olsztyński amfiteatr im. Czesława Niemena

Wszystko za sprawą Bohdana Głuszczaka. Historia zaczęła się w Warszawie…

00:00 / 00:00

…jak powiedzieli, tak zrobili. Profesor Głuszczak przygotował spektakl, a Niemen muzykę. Postanowił przerobić niektóre utwory z płyty Katharsis.

Jakim cudem głusi byli w stanie usłyszeć muzykę Niemena? Otóż na potrzeby olsztyńskiej pantomimy Czesław tak przearanżował utwory, żeby niskie tony były bardzo wyraźne. A bas jak to bas, powoduje drżenie. Drżenia już nie trzeba słyszeć, wystarczy je poczuć. Więc kiedy kolumny stały na drewnianej scenie głusi aktorzy potrafili poruszać się właśnie w rytm muzyki Czesława Niemena.

Bohdan Głuszczak

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

W 2009 roku na Dniach Niemena w Olsztynie Bohdan Głuszczak podkreślał, że przyjaźń Czesława z tym miastem i z aktorami głuchymi trwała do śmierci muzyka.

Teraz trochę o innej muzyce. Polskie Radio Olsztyn będzie słuchało bluesa i opowiadało o bluesie. Oczywiście za sprawą Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Będziemy tam w piątek (15 lipca) między godziną 15 a 18.

 

 

(mlew/kpias)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Bohdan Głuszczak, Czesław Niemen, Twoje Miasto
Szczypiorniak gotowy do sezonu

Zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn mają skompletowaną kadrę na nadchodzący sezon drugiej ligi piłki ręcznej. Sezon przygotowawczy zaczną na początku sierpnia. W jakim składzie? Kogo zabraknie w porównaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV