Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Tyle mandatów w kilka godzin może dziwić”. Niepoprawni piesi na ulicach Elbląga

Fot. Pixabay.com

Aż 22 pieszych zostało ukaranych przez elbląską policję w czasie akcji pod nazwą „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”.

Jest ona przeprowadzana bez wcześniejszego uprzedzenia kilka razy w roku. Ma poprawić bezpieczeństwo i przypominać, że pieszego też obowiązuje te same przepisy co kierowców czy rowerzystów. Tyle mandatów w kilka godzin może dziwić. Piesi nie są bez grzechu, o czym każdy z nas może się przekonać poruszając się po mieście.

Najczęściej popełniane wykroczenia wciąż są te same. To jest patrzenie w telefon komórkowy, nie zwracanie uwagi na innych, wchodzenie na przejście na czerwonym świetle czy przekraczanie ulicy w innym miejscu niż zebra

– wymienia komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy policji.

Policja przypomina, że np. za przejście przez ulicę w miejscu niedozwolonym grozi mandat w wysokości od 50 złotych.

Akcja o kryptonimie NURD ma dobre strony i wpływa na mniejszą liczbę wypadków, co potwierdzają ostatnie statystyki. Od początku roku w Elblągu doszło do 17 takich zdarzeń, na szczęście żadne nie zakończyło się śmiercią pieszego.

Posłuchaj relacji miry Stankiewicz

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, mandat
Wyprzedzał inny samochód i uderzył w drzewo. 46-latek trafił do szpitala

Wypadek koło Iławy. Kierowca peugeota rozpoczął manewr wyprzedzania Forda, którego kierowca rozpoczął z kolei wyprzedzanie auta jadącego przed nim. Peugeot uderzył w Forda,  w następstwie sprawca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV