Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tymczasowe kontrole nie oznaczają zatorów na granicach

Do 2 sierpnia wróciły kontrole na polskich granicach. Na zdjęciu przejście w Grzechotkach

W związku ze zbliżającym się szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą papieża Franciszka w Polsce od wczoraj (4 lipca) na granicach obowiązują tymczasowe kontrole.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak przypomina, że każda osoba przekraczająca granicę musi mieć przy sobie dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. – Dzięki temu ograniczamy ryzyko przyjazdu do Polski osób, które są notowane w bazach danych. Na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą ustawiono 260 punktów kontrolnych, które – zdaniem ministra Błaszczaka – nie oznaczają zatorów na granicach.

00:00 / 00:00

Wjeżdżający do Polski obywatele innych krajów strefy Schengen także muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo, a obywatele państw spoza strefy – paszporty i wizy.

Kontrole na granicy będą prowadzone do 2 sierpnia. Mały ruch graniczny z Rosją jest natomiast zawieszony do odwołania. To oznacza, że ani Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego nie mogą wjechać do Polski na podstawie zaświadczeń MRG, ani mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Pomorza nie mogą wjechać do rosyjskiego obwodu w trybie uproszczonym. Trzeba mieć wizy.

 

(iar/wch)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Mariusz Błąszczak, kontrola graniczna, MSWiA
Wracają tymczasowe kontrole na polskich granicach

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, od dziś na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV