Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tymczasowo aresztowano 24-latka, który groził prezydentowi Olsztyna. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków

Fot. Archiwum RO

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował tymczasowo Sergiusza P., który w internecie nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna. 24-latek groził Piotrowi Grzymowiczowi w internecie.

Jak podkreśla rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego, Olgierd Dąbrowski-Żegalski, mężczyzna miał też w domu dużą ilość narkotyków. 24-latek spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Zgodnie z wnioskiem prokuratora Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Mężczyzna na postawione dwa zarzuty. Najpoważniejszym z nich jest posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd uznał, że istnieje poważne zagrożenie, że oskarżony może próbować utrudniać postępowanie karne.

00:00 / 00:00

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni zabójstwa można trafić do więzienia na 3 lata.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Grzymowicz, narkotyki, areszt, 24-latek, tymczasowe aresztowanie, groźmy, nawoływałanie
Prezydent Elbląga wprowadził trzydniową żałobę. „Jest to symboliczny gest solidarności z mieszkańcami Gdańska”

Prezydent Elbląga ogłosił w mieście trzydniową żałobę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Obowiązuje do piątku, 18 stycznia. Flagi na gmachu urzędu miasta zostały opuszczone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV