Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tysiące biletów na bezpłatną podróż po Europie. Do jutra 18-latkowe mają szansę wygrać przygodę życia


Jeszcze do wtorku 11 grudnia młodzież urodzona w 2000 roku ma szanse wygrać bilety na podróże po Europie. Jutro kończy się konkurs Komisji Europejskiej DiscoverEU.

To już druga edycja przedsięwzięcia. Jego celem jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania dziedzictwa kulturowego Europy i poznawania ludzi. Dla dotychczasowych laureatów konkursu była to pierwsza podróż bez rodziców i innych dorosłych. 2/3 z nich stwierdziło, że bez DiscoverEU nie byłoby ich stać na bilet.

Do tegorocznej edycji konkursu może zgłosić się każdy obywatel Unii Europejskiej urodzony między 1 stycznia a 31 grudnia 2000 roku. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Należy się tam zarejestrować i podać swój plan podróży. O tym, kto zdobędzie bilet, zdecydują odpowiedzi udzielone w quizie.

Zwycięzcy będą mogli podróżować przez cały miesiąc między 15 kwietnia a 31 października 2019 r. To wyprawy indywidualne lub w grupie maksymalnie pięciu osób, wszyscy muszą być 18-latkami.

W czerwcu tego roku odbyła się pierwsza tura konkursu, do udziału zgłosiło się ponad 100 tysięcy osób. Bilety wygrało 15 tysięcy 18-latków. W drugiej turze, która trwa od 29 listopada do wtorku 11 grudnia do godziny 12, co najmniej 12 tysięcy młodych ludzi będzie mogło wygrać bilety na podróż po Europie.

Większość trasy laureaci pokonają koleją. Dzięki temu odwiedzą najróżniejsze miasta i zobaczą zapierające dech w piersiach krajobrazy. Bilet umożliwia im także podróż autobusem i promem.

Sprawdź szczegóły konkursu

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, Unia, konkurs, bilety, podróż, 18-latek
Dziecięcym piórem

W czasie ostatniej "Dziecinady" nasze studio odwiedziły laureatki zeszłorocznego konkursu "Dziecięcym piórem", który organizuje szkoła podstawowa we Wrzesinie. Rozmawialiśmy z nauczycielką języka polskiego Izabelą Kędzierzawską oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV