Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tysiące turystów w Elblągu. Najwięcej przyjechało ze Śląska

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Dobry początek tego co przed nami – tak o pierwszych dniach maja mówią elbląscy działacze PTTK. Choć do pełni sezonu jeszcze trochę poczekamy, to można powiedzieć, że zapowiada się on obiecująco.

W Elblągu turyści szukają ciekawych miejsc, ale nie tylko. Miasto, co znowu się potwierdza, jest bazą wypadową wypraw do innych atrakcji regionu. Tylko od 1 do 3 maja do Punktów Informacji Turystycznej na Starym Mieście trafiło półtora tysiąca turystów. – To może być rekordowy sezon – cieszy się wiceprezes elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Kamil Zimnicki.

Pojawiają się obcokrajowcy, a z rodaków najczęściej odwiedzają nas Ślązacy. Są oni zainteresowani obiektami hydrotechnicznymi na Żuławach

– dodał Zimnicki.

Wśród turystów zagranicznych najwięcej wciąż Niemców i Brytyjczyków. Coraz częściej do Elbląga zaglądają Skandynawowie.

Na pewno rozczarowaniem jest to, że z powodu awarii jednej z pochylni Kanału Elbląskiego turyści nie mogą popłynąć  z Elbląga przez rezerwat jeziora Druzno do Ostródy. Statki pływają tylko na części zabytkowej trasy. Naprawa awarii potrwa do czerwca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, PTTK, Stare Miasto, turyści, sezon
Zalew Wiślany i Pętla Żuław oficjalnie otwarte dla turystów

Największy polski akwen Zalew Wiślany i szlak wodny wokół niego, czyli Pętla Żuław już przyjmują turystów. Wodniakom sprzyja pogoda, całą resztą zajmują się administratorzy portów i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV