Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

U. Pasławska: chcę szukać sojuszników w Parlamencie Europejskim. K. Karski: to była dobra i merytoryczna kampania

Karol Karski i Urszula Pasławska

Kandydaci do europarlamentu – Urszula Pasławska i prof. Karol Karski podsumowali w Porannych pytaniach Radia Olsztyn kampanię wyborczą. O północy rozpocznie się cisza wyborcza.

Posłanka Urszula Pasławska z PSL, kandydatka Koalicji Obywatelskiej z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego mówiła, że osią jej kampanii była kobieta:

Wybrałam również hasło: Dobra gospodyni. Dobra gospodyni dba o wszystkich tak samo, jak o członków swojej rodziny. Chodziło mi o to, aby odczarować do hasło. Dobra gospodyni to powód do dumy, a każdy mąż chce, aby taka kobieta była w domu.

Europoseł Karol Karski lider listy PiS w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim zaznaczył, że w czasie kończącej się kampanii wsłuchiwał się w głosy wyborców i starał się reagować na ich prośby:

Na przykład burmistrz Dobrego Miasta zaproponował budowę zbiornika retencyjnego. Rozmawiałem z ministrem Gróbarczykiem i zostało podpisane porozumienie w tym zakresie. Wszyscy są zadowoleni, okazuje się, że pewne rzeczy można zrobić od ręki.

Urszula Pasławska zaznaczyła także, że nie szuka sporów w Brukseli:

Chcę szukać sojuszników dla budżetu w ramach Regionalnego Programu Europejskiego. Idę walczyć o pieniądze dla samorządów. Idę po zgodę i sojuszników dla samorządów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych.

Z kolei Karol Karski skomentował swoje spoty wyborcze, w których wciela się w rycerza walczącego z Krzyżakami oraz zachęca do głosowania na siebie w rytm piosenki disco polo. – Mam do siebie dystans – powiedział europoseł PiS:

Jeden z tygodników zatytułował artykuł „Rycerz Prezesa”. Wiem, że Jarosławowi Kaczyńskiemu bardzo się to określenie spodobało. W związku z tym następny mój spot nosi tytuł „Rycerz Prezesa”. Jarosław Kaczyński postawił mnie na czele listy w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim. Pan Prezes wielokrotnie apelował na oddanie głosu na mnie.

Wybory do Europarlamentu w Polsce odbędą się w niedzielę 26 maja, a od północy dziś zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Urszulą Pasławską i Karolem Karskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urszula Pasławska, Karol Karski
Karski i Jurgiel kontra Frankowski w walce o dwa mandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Sondaże wskazują, że w okręgu obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie zachowane zostanie status quo w podziale mandatów, tzn. jeden przypadnie PiS, drugi Koalicji Europejskiej (w 2014...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV