Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uchodźcy z Syrii mogą trafić do Łańska i Rybak

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmię i Mazury może trafić grupa uchodźców z ogarniętych wojną Syrii czy Afryki.

Jak mówi Aldona Szparak z oddziału Legalizacji Pobytu Cudzoziemców Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, mamy dobre doświadczenia w przyjmowaniu emigrantów. W regionie uchodźcy mogliby znaleźć schronienie w ośrodkach w Łańsku i Rybakach.

Posłuchaj relacji Mariusza Borsiaka

Z 200-osobowej grupy uchodźców z Donbasu na Ukrainie, którzy przybyli do nas w styczniu, wszyscy zakończyli etap legalizacyjny i opuścili ośrodek w Rybakach. Znaleźli domy i pracę – przypomina Aldona Szparak.

00:00 / 00:00

Imigranci w stolicy Czech – Pradze. Fot. Łukasz Węglewski

– Uchodźcy, którzy obecnie przybywają do południowej Europy, zapewne będą większym problemem z racji kulturowych czy chociażby językowych, ale i te jesteśmy w stanie pokonać – podsumowuje Aldona Szparak.

00:00 / 00:00

Zdaniem ekspertów, w Polsce nie należy obawiać się obrazków jakie oglądaliśmy na granicy węgierskiej. Na Warmię i Mazury mogłaby trafić grupa uchodźców po wstępnym, indywidualnym procesie legalizacyjnym.

 

(mbor/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uchodźcy, Syria, emigranci
Ewakuowani z Donbasu rozpoczęli normalne życie

Polacy ewakuowani z Donbasu rozpoczynają samodzielne życie. Opuścili ośrodki w Łańsku i Rybakach i przeprowadzili się do własnych mieszkań zaoferowanych przez samorządy z całego kraju. Tatiana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV