Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uciążliwa przebudowa drogi 503

Przebudowa drogi nr 503, fot. Mira Stankiewicz

Skandal, lekceważenie, oszukiwanie ludzi – tak o przebiegu modernizacji drogi wojewódzkiej 503 od Elbląga do Pogrodzia mówią mieszkańcy gmin Elbląg i Tolkmicko.

Ludzie są coraz bardziej zniecierpliwieni, bo od roku mają kłopot z dojazdem do domu, pracy i szkoły. Obawiają się, że przez fatalną organizację robót stracą także dochody w czasie sezonu wakacyjnego.

Starosta Elbląski Sławomir Jezierski wystąpił już do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i Urzędu Marszałkowskiego z żądaniem ponaglenia hiszpańskiego wykonawcy drogi i z pytaniem o termin zakończenia drogowej gehenny mieszkańców.

Droga wojewódzka 503 w północnej części powiatu elbląskiego mierzy ponad 24 kilometry. Obecnie rozkopana jest na całej długości i nie jest gotów dotąd żaden jej odcinek. Termin zakończenia upłynie 30 czerwca.

Droga jest modernizowana przy pomocy Unii Europejskiej i ma kosztować ponad 75 milionów złotych. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, przebudowa, droga 503
Popisy służb mundurowych

Kilkanaście tysięcy elblążan odwiedziło dziś 2. Festyn Służb Mundurowych. To co ciekawe, co warto pokazać cywilom prezentowali strażacy, żołnierze z 16. Batlionu Dowodzenia, straż graniczna, policja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV