Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczą się ratować rozbitków

Ćwiczenia z SAR, fot. OSP Braniewo

Na wodach Zalewu Wiślanego ćwiczą strażacy ochotnicy z OSP Braniewo.

Od marca druhny i druhowie mają do dyspozycji nową łódź hybrydową i teraz testowali ją w Tolkmicku razem z ratownikami SAR, czyli Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Szkolenie rozpoczęło się wieczorem od wyciągnięcia z wody pięciu osób. Pozorantkami były druhny z kobiecej drużyny pożarniczej. Była też ranna pływająca na brzuchu. Trzeba było natychmiast wyciągnąć ją z wody i zapewnić opiekę medyczną. Pomocy udzielono w porcie w Tolkmicku.

Innym razem pomocy potrzebowały dwie osoby. Przy wykorzystaniu szperacza na łodzi i latarek odnaleziono je, wyłowiono i dostarczono do portu. Swoje ćwiczenia mieli też sternicy. Po ciemku musieli odnaleźć drogę do portu.

Jak mówi Andrzej Welke, naczelnik OSP Braniewo, był to kolejny etap ćwiczeń — zmaganie się ze stresem, ciemnością i coraz większymi falami na Zalewie Wiślanym.

Kolejne ćwiczenia zaplanowano we wrześniu, gdy woda jest zimna i wieje mocniejszy wiatr. (wandrea/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, ratownictwo, ćwiczenia
Woda z kurtyn schładza już olsztynian

Synoptycy zapowiadają upały na Warmii i Mazurach, więc samorządowcy z Olsztyna chcą pomóc mieszkańcom. W pięciu miejscach w mieście mają pojawić się kurtyny wodne. Można je...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV