Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Uczcili 15. rocznicę śmierci Huberta Wagnera

Członkowie Fundacji złożyli wieńce pod tablicą poświęconą Hubertowi Wagnerowi, fot. M.Świniarski


Gdyby żył, miałby 76 lat. Dziś (13 marca) 15. rocznica śmierci Huberta Jerzego Wagnera – najwybitniejszego trenera w historii polskiej siatkówki.

Kwiaty pod pamiątkową tablicą zawieszoną na elewacji olsztyńskiej hali Urania złożyli przedstawiciele Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. Dlaczego nie w Poznaniu, gdzie trener się urodził, albo w Warszawie, gdzie spędził większość zawodowego życia? Kadra narodowa Polski trenowała wówczas w Olsztynie. Mieliśmy wówczas najnowocześniejsze obiekty, trenowali też w Rudziskach Pasymskich – opowiada prezes Fundacji Jerzy Mróz, który doskonale znał Huberta Wagnera i wspomina go jako wyjątkowego człowieka.

Hubert Wagner powiedział mi, że interesuje go tylko złoto i zdobył złote medale

– wspomina Jerzy Mróz.

Hubert Wagner jako jedyny w historii doprowadził polską reprezentacje siatkarską do mistrzostwa świata i mistrzostwa olimpijskiego. Na najwyższym podium Polacy stawali najpierw w Meksyku w 1974 roku a 2 lata później w Montrealu.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego.

 

Wieńce pod tablicą poświęconą Hubertowi Wagnerowi, fot. M.Świniarski

(mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Mróz
Najlepsi siatkarscy juniorzy zagrają w Kętrzynie

W najbliższy weekend, kibiców siatkówki z Kętrzyna czeka nie lada gratka. Z okazji Święta Niepodległości Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej i Fundacja Huberta Jerzego Wagnera organizuje tam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV