Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczcili 150. urodziny patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie

Obchody 150 urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, fot. LO IV

IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie hucznie obchodziło 150 rocznicę urodzin swojej patronki – Marii Skłodowskiej-Curie.  Z tej okazji 7 listopada uczniowie przez cały dzień mogli korzystać z przeróżnych atrakcji przygotowanych przez szkołę.

Gwoździem programu był spektakl przygotowany przez uczniów należących do szkolnego koła teatralnego. Młodzi artyści ćwiczyli pod okiem znanej aktorki Ireny Telesz-Burczyk, która zajęła się reżyserią sztuki. Przedstawienie adaptowane przez Ałłę Zalewską w oparciu o scenariusz Cezarego Ilczyny opowiada historię wybitnej pary naukowców Marii i Piotra Curie od momentu, kiedy połączyły ich wspólna praca oraz uczucie aż do przełomowego odkrycia radu.

W sztuce wystąpili: Katarzyna Obidzińska, Marta Orlik, Weronika Ciągło, Łukasz Bondaruk, Piotr Krasowski, Adam Burczyk, Mateusz Porębiak, Jakub Szwed i Krzysztof Plewik.

Aktorom towarzyszył szkolny zespół, ubarwiający opowieść muzyką na żywo, w składzie: Patrycja Smolińska, Julia Jakubowska i Piotr Kasprzycki.

Scenografię opracowała Agnieszka Szatkowska wraz z młodzieżą z klas gimnazjalnych a nad nagłośnieniem czuwał Jarosław Skrzypczyński.

Zainteresowanie spektaklem było tak duże, że odbyły się jego trzy odsłony w ciągu jednego dnia.

Uroczystość zakończyło pokrojenie tortu urodzinowego i wspólne odśpiewanie „sto lat”, chociaż w rzeczywistości minęło lat sto pięćdziesiąt.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w LO IV
Grzegorz Radziejewski zdradził jak zrobić unijną karierę

Grzegorz Radziejewski - szef biura Janusza Lewandowskiego, komisarza europejskiego Janusza Lewandowskiego do spraw programowania finansowego i budżetu w Komisji Europejskiej - odwiedził mury swojej byłej szkoły....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV