Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczestnicy rajdu Gdańsk-Wilno w miastach regionu

Rowerzyści, fot. Łukasz Węglewski

Elbląg i Pasłęk to tylko niektóre miasta na Warmii i Mazurach, przez które przejadą uczestnicy rowerowego rajdu Gdańsk-Wilno 2013 pod patronatem Lecha Wałęsy.

Wyprawa rozpoczęła się dziś (07.09) podczas Festiwalu „Wilno w Gdańsku”.

Wycieczka rowerowa jest okazją do rozmów o relacjach polsko-litewskich z samorządowcami krajowymi i naszych wschodnich sąsiadów.

Impreza nawiązuje do litewskiego roweru, który prezydent Lech Wałęsa otrzymał w 2004 roku od ówczesnego Ministra Spraw Zagranicznych Antanasa Valionisa. Litewski minister podkreślił, że chciałby, aby były Prezydent RP przyjechał rowerem na Litwę na ryby.

Prezent był symboliczny i nawiązywał do podpisanej w 1994 roku umowy uznającej granice obu państw. Rajd ma się zakończyć 13 września w stolicy Litwy podczas Dni Kultury Gdańska w Wilnie. Do tego czasu uczestnicy będą przejeżdżać przez Ornetę, Lidzbark Warmiński, Reszel, Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Suwałki i Sejny.

Z cyklistami można się spotkać w każdym z tych miast, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. (mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower
Rower za rower

Pięć lat więzienia grozi 18-latkowi z Warszawy, który ukradł niezabezpieczony rower spod sklepu w Nidzicy. Mężczyzna przyznał, że zabrał jednoślad, ponieważ 5 lat wcześniej został mu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV