Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie olsztyńskiego SMS grają czysto. Szkołę wyróżniła Polska Agencja Dopingowa

Fot. B. Grzybicka

Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego wyróżniona przez Polską Agencję Antydopingową. Do placówki trafił baner promujący zasadę „Fair Play – Gram czysto”. Odsłonięcie tablicy było też okazją do dyskusji z ekspertami w tej dziedzinie.

– Naszym celem jest zapoznanie uczniów-sportowców z zagrożeniami jakie wiążą się ze stosowaniem dopingu – mówił  dr Dariusz Błachnio z Polskiej Agencji Antydopingowej. – Przede wszystkim podkreślamy tutaj kwestie zdrowotne oraz te etyczne, moralne, pogwałcenie zasad fair play, czystego sportu..

Barbara Rapińczuk, dyrektorka placówki jest przekonana, że uczniowie olsztyńskiego SMS „grają czysto”. – Fair play to nie tylko anty doping, ale zachowanie poprawne w każdym obszarze. My o to bardzo dbamy. Wszyscy wychowujemy naszą młodzież, oczywiście w porozumieniu z rodzicami.

Polska Agencja Antydopingowa promuje programy edukacyjne w szkołach. Jak podkreśla dyrekcja olsztyńskiej placówki,  doskonale wpisują się w profil liceum.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

Fot. B. Grzybicka

Fot. B. Grzybicka

Fot. B. Grzybicka

Fot. B. Grzybicka

Fot. B. Grzybicka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SMS, antydoping
Kłopoty 65-letniego stalkera – romantyka

Na początku były kwiaty, smsy i czułe słówka, potem - groźby i typowy stalking. To historia 65-letniego rolnika z jednej z miejscowości koło Elbląga, który zakochał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV