Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie z Elbląga walczą o zwycięstwo w międzynarodowym konkursie. [FILM]


Młodzież zakwalifikowała się do ścisłego finału  „Marie Curie 150 Creative Video Challenge”. Minutowy film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 wspólnie z Centrum Radioterapii i Truso.tv jest jednym z dwóch obrazów, które reprezentują Polskę w finale. Do tego etapu zakwalifikowało się 8 produkcji.

Konkurs, pod hasłem  „Radioterapia leczy”ogłosiło Europejskie Stowarzyszenie Radioterapii Onkologicznej w związku ze 150. rocznicą urodzin Marii Skłodowskiej Curie.

– To dzieci zgłosiły się z tym pomysłem do nas dorosłych. W filmie wystąpiła uczennica szkoły i jej babcia oraz dyrektor medyczny Centrum – tłumaczy rzeczniczka Centrum Radioterapii w Elblągu Anna Kleina.

Główną nagrodą jest półtora tysiąca euro. Głosowanie odbywa się na portalach społecznościowych i kończy się  21 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa później podczas spotkania ESTRO37 (ESTRO Radiotherapy § Oncology) w Barcelonie.

Maria Skłodowska – Curie jest patronką SP nr 6 w Elblągu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, video, Maria Skłodowska-Curie
Polski film „Fuga” powalczy o nagrodę na festiwalu w Cannes

Film Agnieszki Smoczyńskiej "Fuga" został zakwalifikowany do sekcji Semaine de la Critique, w której prezentowane są dzieła młodych i obiecujących twórców. Polsko-czesko-szwedzka "Fuga" w reżyserii Agnieszki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV