Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie z liceum w Piszu w finale olimpiady wiedzy o rodzinie

Spośród ponad 3 tysięcy 150 uczestników, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie kapituła wybrała jedenaście 2-osobowych drużyn.

Wśród nich jest reprezentacja z Warmii i Mazur. Do finałowej jedenastki zakwalifikował się zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.

Główne wątki tematyczne olimpiady to rozwój komunikacji społecznej i budowanie prawidłowych relacji koleżeńskich, przyjacielskich i partnerskich. To wszystko, jak przekonuje koordynator wydarzenia ksiądz dr Michał Tunkiewicz, jest potrzebne przy zakładaniu rodziny i wchodzeniu w związek małżeński.

Finał Olimpiady rozpocznie się o godzinie 8.30 na Wydziale Teologii UWM. Najpierw uczestnicy rozwiążą testy z wiedzy o małżeństwie i rodzinie. Potem poprowadzą debatę na temat polityki rodzinnej jakiej, ich zdaniem, potrzebuje Polska. Wydarzenie jest otwarte dla słuchaczy. Organizatorem Olimpiady jest Katedra Nauk o Rodzinie na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Imprezę wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, wiedza, olimpiasa
Rodzina z Czeczeni dostanie 12 tysięcy euro zadośćuczynienia

Wyrok w tej sprawie wydał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Czeczeńskiej parze z dwójką dzieci szef Urzędu ds. Cudzoziemców odmówił przyznania statusu uchodźców i zdecydował o ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV