Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie z Olsztyna rozpoczęli „Noc Bibliotek”

1867 bibliotek w całym kraju weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Uczniowie olsztyńskiego Technikum Ekonomicznego nie czekali na oficjalny start i nocną przygodę z książką rozpoczęli wcześniej.

Akcję zainicjował występ słuchaczy Policealnego Studium Teatralnego w Olsztynie, w programie jest m. in. prelekcja o bogactwie kulturowym regionu, ognisko integracyjne, zabawa literacka, prezentacja odnalezionych skarbów bibliotecznych, oglądanie filmów z okresu międzywojennego, czy też tworzenie kapsuły czasu. Ponieważ noc jest długa – młodzież przygotuje posiłek…według przepisów sprzed stu lat. – Takie działanie znakomicie promują książkę – powiedziała Beata Terlecka, nauczyciel – bibliotekarz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Młodzież w tej szkole organizowała już nocny maraton czytania, który spowodował wzrost czytelnictwa. Tegoroczna akcja, to już 4. edycja „Nocy bibliotek”. W tym roku nosi tytuł „Rzeczpospoczyta”.

Posłuchaj relacji Roberta Lesińskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książki, Noc Bibliotek
Bajkowóz z książkami u pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

„Czytanie to najwspanialsza zabawa, jaką ludzie wymyślili”. Te słowa Wisławy Szymborskiej były mottem wspólnego czytania książek w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Mali pacjenci, ich rodzice i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV