Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udane sparingi Indykpolu AZS Olsztyn. Szkoleniowiec podkreśla: Traktujemy to jako treningi

Fot. K. Piasecka

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, po dwóch wygranych sparingach 3:1 z Treflem Gdańsk w ubiegłym tygodniu, teraz ponownie zmierzą się z brązowymi medalistami PlusLigi.

Podopieczni trenera Roberto Santilliego zagrają z Treflem w czwartek i piątek w Przywidzu. O uczuciach związanych z debiutem w biało-zielonych barwach, ocenie pierwszych spotkań sparingowych oraz planach na następne mecze – mówi Sebastian Warda, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn:

Nie czuję stresu, tylko przyjemne napięcie. Cieszę się, że mogę występować w tych barwach oraz, że wygraliśmy pierwsze kontrolne spotkania. Teraz musimy wyciągać wnioski i poprawiać elementy, które nie funkcjonują najlepiej w naszej grze. Mamy trochę czasu przed sezonem, więc możemy się jeszcze poprawić.

00:00 / 00:00

Z kolei trener Akademików, Roberto Santilli wyjaśnia, że poprzednie wygrane z ekipą z Gdańska nie przesądzają o dalszych sukcesach:

Musimy to traktować jako dwa treningi. Nie odnieśliśmy „ważnego” zwycięstwa. To były tylko treningi, w którym wzięły udział dwa zespoły, bez niektórych zawodników. To był dobry sprawdzian. Drużyna się ciągle rozwija. Mieliśmy szanse również sprawdzić się w niektórych sytuacjach. Nie mogę powiedzieć nic więcej, poza tym, że był to dobry trening. To dla nas pożyteczny, pierwszy krok w stronę rozpoczęcia sezonu.

00:00 / 00:00

Czwartkowy sparing rozpocznie się o godzinie 18:00, a piątkowy o 12:00. Relację z meczu można będzie zobaczyć na facebooku AZS-u.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV