Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany sezon turystyczny w Elblągu. Miasto odwiedziła rekordowa liczba gości

Fot. fotolia.pl

Elbląskie Punkty Informacji Turystycznej odwiedziło w tym sezonie letnim 40 tysięcy gości. To o 10 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym.

Dane zbierane są od maja do końca sierpnia. Dotyczą tylko tych turystów, którzy przyszli po informację, mapy czy przewodniki lub po pamiątki związane z Elblągiem. Od dawna wiadomo, że Elbląg nie jest miejscem pobytowym, a bazą wypadową na weekendowe czy kilkudniowe wizyty. Jak podkreśliła Aleksandra Klann, z elbląskiej informacji turystycznej, był to intensywny czas.

Codzienne goście mogą korzystać z atrakcji miasta i najbliższych okolic. Wybierają wycieczki do Malborka czy Fromborka. Elbląg wciąż odwiedza najwięcej Polaków i Niemców, ale jest sporo Skandynawów, Czechów, Słowaków, Francuzów a nawet Japończyków.

Według danych od lat największym zainteresowaniem turystów cieszą się rejsy Kanałem Elbląski, zabytki Starego Miasta i szlak rowerowy Green Velo. A koniec sezonu letniego nie oznacza, że do Elbląga turyści nie zajeżdżają. Ten ruch wciąż się odbywa, choć w znacznie mniejszym natężeniu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elbląski szpital szuka rezydentów. Są oddziały, na których brakuje młodych lekarzy

Sześciu rezydentów na pediatrii i ani jednej osoby na neurologii - tak wygląda sytuacja w elbląskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. W największej placówce medycznej w subregionie elbląskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV