Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany start olsztyńskiej drużyny w zawodach IronMan w Gdyni

Zawodniczki 3Life Team podczas zawodów 70.3 IRONMAN w Gdyni

Niezwykle udany debiut w zawodach triathlonowych IronMan 70.3 w Gdyni odnotowały zawodniczki olsztyńskiej drużyny 3Life Team. Obie sztafety  znalazły się na podium zawodów.  

Zawodniczki 3Life Team w sobotę zadebiutowały w zawodach tej rangi. Jak powiedział manager drużyny Grzegorz Zieliński, o końcowym sukcesie zdecydowało bardzo dobre przygotowanie fizyczne.

W zawodach wystartowaliśmy w najmocniejszym składzie, który obecną formę wypracował na treningach. Największym pozytywnym zaskoczeniem dla nas, jak i dla kibiców była jednak postawa Julii Święckiej, która fantastycznie poradziła sobie w rywalizacji w wodzie. Na ponad 300 zawodników i zawodniczek biorących udział w tej konkurencji, Julia zakończyła rywalizację w Bałtyku na 2 pozycji.

 

W zawodach w Gdyni wystartowało 110 sztafet, z czego 18 stanowiły sztafety kobiece, 35 męskie i 57 mieszane. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Anna Zielińska, Joanna Rybacka oraz Julia Święcka. Drugie miejsce przypadło sztafecie w składzie: Monika Wójcik, Edyta Rybacka oraz Małgorzata Ogrodowska.

IRONMAN 70.3 to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem IRONMAN organizowanych jest ponad 130 imprez na całym świecie. Gdynia w tym roku po raz trzeci gości najlepszych triathlonistów z całego świata.

W niedzielę w rywalizacji indywidualnej bardzo dobrze zaprezentowała się inna zawodniczka ze stolicy Warmii i Mazur – Monika Chodyna, która zajęła drugie miejsce w kategorii W25.

 

Autorka: A.Podbielska

Więcej w Triathlon, gdynia, IRONMAN
Triathlonowe zawody w cieniu tragedii. Podczas rywalizacji utonął jeden z zawodników

Tragiczny wypadek podczas zawodów triathlonowych w Elblągu. Podczas pokonywania etapu wodnego w rzece Elbląg utonął jeden z zawodników. Był to 42-letni mieszkaniec Elbląga - potwierdza podkom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV