DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Udany występ w ME wodnych maratończyków

Pływacy z Olsztyna specjalizujący się w wyścigach długodystansowych na wodach otwartych wystartowali w Mistrzostwach Europy. Zawody odbyły się w Holandii.

W wyścigu indywidualnym na 10 kilometrów Justyna Burska zajęła 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a Joanna Zachoszcz, przygotowująca się do igrzysk olimpijskich, była dwunasta. Obie reprezentują AZS UWM.

Natomiast Krzysztof Pielowski z Kormorana był najlepszym mężczyzną w polskiej reprezentacji. Zajął 22. lokatę. Po wyścigu był zadowolony z występu.

00:00 / 00:00

Polska sztafeta w składzie: Justyna Burska, Krzysztof Pielowski i Jan Urbaniak zajęła natomiast 7. miejsce.

W Hoorn jednocześnie odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów. Bartłomiej Koziejko z Kormorana był 19. w całej stawce i  9. wśród Europejczyków. Dzięki temu zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej.

Więcej w pływanie długodystansowe
Olsztyńska pływaczka wystartuje na igrzyskach!

Pływaczka AZS-u Olsztyn - Joanna Zachoszcz - wywalczyła kwalifikację podczas zawodów na wodach otwartych w Portugalii. Na metę wyścigu na dystansie 10 kilometrów Zachoszcz dotarła jako...