Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UE dofinansuje kolejne inwestycje na WiM

Z unijnych pieniędzy powstaną m. in. place zabaw dla dzieci. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Samorząd Warmii i Mazur przekazał kolejną transzę unijnych pieniędzy na inicjatywy w małych miejscowościach regionu.

Za 163 tysiące złotych wybudowane i wyposażone będą place zabaw i miejsca rekreacji na świeżym powietrzu w Wilczkowie, Wapniku, Białej Woli i Zagonach w gminie Lubomino.

Innym dofinansowanym projektem jest zagospodarowanie terenu wokół oczka wodnego w Bystrach w gminie Giżycko. Żwirowa nawierzchnia, miejsce na ognisko i urządzenia sportowe będą kosztowały 120 tysięcy złotych.

Natomiast w Reszlu za prawie 116 tysięcy złotych przebudowane zostaną alejki na Cmentarzu Komunalnym. Za te pieniądze wykonane będą także prace umożliwiające odprowadzenie wód opadowych z nekropolii.

Część pieniędzy została przeznaczona również na remonty świetlic wiejskich. 50 tysięcy złotych dostała wieś Księżno w gminie Bisztynek. Po ponad 25 tysięcy złotych pomoże w renowacji przyrodniczych świetlic w Rapatach, Pęglitach i Tomarynach w gminie Gietrzwałd. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, inwestycje, Unia Europejska
Drogi najważniejszymi inwestycjami na WiM

Urząd Marszałkowski w Olsztynie przedstawił założenia umowy do kontraktu terytorialnego, który określa priorytetowe przedsięwzięcia, sposób ich finansowania i realizacji inwestycji na najbliższe lata na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV