Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
IMIENINY: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Koniec sporu między aeroklubem a lotniskiem

Fot. Marek Lewiński

 

Zawarciem ugody zakończył się spór sądowy między stowarzyszeniem Aeroklub Mazurski a spółką Warmia i Mazury, zarządzającą Portem Lotniczym Olsztyn Mazury. Spółka  przekazała budynek stowarzyszeniu, w którym będzie  mogło prowadzić działalność statutową.

We wtorek Sąd Rejonowy w Olsztynie, przed którym od 2015 r. toczyło się postępowanie postanowił umorzyć proces. Stało się tak dlatego, że strony w poniedziałek podpisały ugodę pozasądową. W rezultacie stowarzyszenie wycofało pozew przeciw spółce i zrzekło się roszczeń.

Spór dotyczył  prawnych aspektów utraty przez  Aeroklub Mazurski  siedziby na lotnisku regionalnym w Szymanach. Umowę na użyczenie pomieszczeń, w których stowarzyszenie miało prowadzić działalność statutową wypowiedziała spółka Warmia i Mazury.

Pełnomocnik zarządu spółki mec. Jarosław Trociński powiedział PAP, że spółka lotniskowa i stowarzyszenie doszły do porozumienia, efektem czego jest ugodowe zakończenie sprawy. Stowarzyszenie wyraziło zgodę na prowadzenie działalności w innym budynku niż zajmowany wcześniej.  Według zapewnień władz stowarzyszenia, przeprowadzi ono w budynku remont i rozpocznie działalność.

Prezes Aeroklubu Mazurskiego Mirosław Kukowski podkreślił, że zakończenie sporu poza salą sądową go zadowala. Budynek, o który walczyliśmy jest obecnie niezbędny spółce zarządzającej lotniskiem. Dostaliśmy inny budynek, który nas satysfakcjonuje.

Spółka Warmia i Mazury wypowiedziała umowę użyczenia pomieszczeń, gdyż uznała że stowarzyszenie wykorzystuje je niezgodnie z umową. Według spółki Aeroklub powinien prowadzić tam działalność szkoleniową i rekreacyjną a tymczasem – jak twierdziła spółka – stowarzyszenie dzierżawiło budynek firmie budowlanej, która budowała port lotniczy w Szymanach. Stowarzyszenie otrzymywało za to co miesiąc 2 tys. zł, przy czym – jak twierdzi Aeroklub – nie był to czynsz dzierżawny, ale składka członkowska, ponieważ firma budowlana stała się członkiem wspierającym Aeroklub.

Zdaniem przedstawicieli spółki zarządzającej lotniskiem Warmia i Mazury, Aeroklub, wynajmując pomieszczenia firmie budowlanej, złamał umowę zawartą ze spółką lotniskową, ponieważ zgodnie z nią nie mógł przekazywać budynku w użytkowanie osobom trzecim.

 

Źródło: PAP
Autor: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dajtki, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Skąd bierze się dobra lub zła pogoda?

Autorzy Bliższych Spotkań, Agnieszka Lipczyńska i Krzysztof Kaszubski poświęcili audycję zjawiskom pogodowym i astronomii.  Aby dowiedzieć się, jakie pogoda ma znaczenie dla pilotów, Krzysztof Kaszubski wybrał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV