Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukazał się czwarty tom badań historycznych „Żuławy w 1945 roku. Niedomknięte księgi”

Fot. Fotolia.com

Jest już wydany czwarty tom badań historycznych „Żuławy w 1945 roku. Niedomknięte księgi”. Został  poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku elblążanina, profesora Janusza Hochleitnera, który był jednym z inicjatorów projektu „Żuławy w 1945 roku”.

– Przez ostatnie lata bardzo zmieniła się nasza wiedza na temat tego, co działo się w tej części Ziem Odzyskanych – tłumaczy dr Marcin Owsiński, jeden z autorów, na co dzień pracownik Muzeum Stuthoff. Jest nowe spojrzenie młodszych badaczy i wiele nowych, odkrytych przez nich materiałów.

Zainteresowani historią Żuław z końca wojny i pierwszych lat powojennych mogli spotkać się dwoma autorami badań dr Tomaszem Glinieckim i dr Marcinem Owsińskim w Bibliotece Elbląskiej.

Dodajmy – cała publikacja” Żuławy w 1945 roku ” jest pokłosiem cyklicznych konferencji naukowych Muzeum Stuthoff, Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Zamkowego w Malborku. Te placówki są też wydawcami tych badań.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stuthoff, Żuławy w 1945 roku
W Elblągu uczczono rocznicę wyzwolenia obozu Stuthoff

73 lata temu wyzwolony został niemiecki obóz koncentracyjny Stuthoff. Powstał w pierwszych dniach wojny i działał do końca. Przez cały czas jego zbrodniczej działalności zarejestrowano w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV