Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradł młodym piłkarzom cztery telefony, zegarek i pieniądze. Policja zatrzymała 47-latka

Fot. fotolia.com

Policja zatrzymała 47-letniego złodzieja, który w czasie meczu juniorów młodszych Jezioraka Iława ze Stomilem Olsztyn okradł szatnię piłkarzy. Zabrał młodym zawodnikom telefony, zegarek i pieniądze.

Zespół juniorów młodszych Jezioraka Iława, w którym występują chłopcy w wieku 15-17 lat, grał ze Stomilem Olsztyn 1 czerwca na stadionie w Iławie. W czasie meczu szatnie zawodników zostały okradzione – zginęły cztery telefony, zegarek i pieniądze. Władze klubu z Iławy nazwały to zdarzenie „skandalem” i na portalu społecznościowym apelowały o pomoc w złapaniu złodzieja.

Policjanci zatrzymali złodzieja przy okazji pracy nad inną sprawą. Okazało się, że 47-latek, który okradł małych piłkarzy, okradł także stojące w pobliżu auto. Zabrał z niego telefon i portfel, kilka razy posłużył się ukradzioną kartą bankomatową

– powiedział oficer prasowy policji w Iławie Mirosław Kowalski.

Gdy policjanci zatrzymali złodzieja karty bankomatowej, przeszukali miejsca, w których pomieszkiwał. W jednym z mieszkań znaleźli telefony ukradzione młodym sportowcom.

Wszystkie telefony zostały już zwrócone zawodnikom

– dodał Kowalski.

Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia, ponieważ płacenie ukradzioną kartą płatniczą jest traktowane jak kradzież z włamaniem.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, złodziej, zatrzymanie, Stomil Olsztyn, Jeziorak Iława
Mamed Ch. zatrzymany. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów [AKTUALIZACJA]

Były olsztyński zawodnik MMA Mamed Ch. zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w sprawie paserstwa luksusowych samochodów. Przesłuchanie zaplanowano na jutro. Jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV