Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradł przedmioty o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych. Złodziej z Olsztyna zatrzymany

Fot. fotolia

Ponad 130 tysięcy złotych – to wartość przedmiotów, które padły łupem złodzieja z Olsztyna. 37-latek odpowie za osiem kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów w Olsztynie i okolicach.

Najczęściej wkradał się przez balkony. Łupem sprawcy padły m.in. gotówka, biżuteria, zegarki, sprzęt elektroniczny, a nawet alkohol. Pokrzywdzeni swoje straty łącznie oszacowali na ponad 130 tysięcy złotych – mówi sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Policjanci przeprowadzili z udziałem oskarżonego wizję lokalną w miejscach, w których doszło do włamań. Wyjaśnienia pozwoliły na postawienie mu zarzutów ośmiu włamań i kradzieży.
Mężczyzna przyznał się do włamań i kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi do 15 lat więzienia, ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy.

Wobec 37-latka zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego na poczet przyszłej kary.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, alkohol, złodziej, włamanie, biżuteria, gotówka
Zaatakował siekierą ratowników medycznych. 32-latek usłyszał zarzuty

Napastnik, który zaatakował ratowników medycznych w Olsztynie siekierą trafił do aresztu - decyzję podjął sąd w Olsztynie. Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem - ratownicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV