Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradła klientom prawie 1,5 mln

Milion 400 tysięcy złotych przywłaszczyła 45-letnia pracownica jednego z olsztyńskich banków. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta, obsługując rachunki zamożnych klientów, likwidowała bez ich wiedzy i zgody lokaty terminowe, a pieniądze przywłaszczała.

Kiedy zbliżał się termin zakończenia lokaty któregoś z klientów, nieuczciwa pracownica banku przelewała pieniądze z innej lokaty tak, by klient się nie zorientował. Podejrzana, od marca 2010 roku, przeprowadziła takie operacje na kontach co najmniej 8 klientów.

45-letnia mieszkanka Olsztyna, która została zatrzymana w miejscu pracy, usłyszała zarzuty kradzieży, fałszowania dokumentów oraz oszustwa. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Dwa miesiące kobieta spędziła w areszcie tymczasowym. Teraz ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kradzież, bank
Klienci Remedium proszą o pomoc

Klienci spółki finansowej Remedium z Olsztyna, którzy nie mogą odzyskać swych oszczędności wpłaconych na lokaty, zgłaszają się do prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - informują rzecznicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV