Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradli prawie 40 tysięcy złotych, używając podrabianych kart płatniczych. Grozi im do 15 lat więzienia

Fot. www.fotolia.com

  Za oszustwo odpowie czterech mężczyzn, w tym dwóch obywateli Ukrainy pochodzenia gruzińskiego.  Złodzieje przygotowywali się do  spreparowania następnych ośmiu kart płatniczych.

O skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Elblągu poinformował prokurator Mariusz Marciniak z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Śledztwo zostało wszczęte przez delegaturę ABW w Olsztynie przed rokiem, po zatrzymaniu  w Karnitach koło Miłomłyna samochodu, w którym  znajdowały się przedmioty mogące służyć celom przestępczym. Znaleziono m.in.  podrobioną kartę płatniczą, osiem niezadrukowanych kart z paskiem magnetycznym, a także specjalistyczny sprzęt do tzw. skimmingu. To urządzenie do  nielegalnego kopiowania zawartości paska magnetycznego karty bankowej. Oszuści mieli też laptop z profesjonalnym oprogramowaniem.

Zatrzymano 51-letniego Tengiza G., metalurga z wyższym wykształceniem, oraz dwóch Ukraińców pochodzenia gruzińskiego. Pierwszy mieszka w Niemczech, drugi to 48-letni były policjant. Ujęto także 43-letniego Mariusza B.

Śledczy ustalili, że poprzedniego dnia Tengiz G. użył podrobionej karty płatniczej w Polanicy Zdroju na Dolnym Śląsku  wypłacając 39,6 tys. zł z konta jednej  z warszawskich spółek. W popełnieniu tego przestępstwa wziął udział także 55-letni Jacek M., zarządzający pensjonatem w Polanicy Zdroju.

Po przeszukaniu pensjonatu i innych czynnościach śledczych ujawniono także, że Jacek M. nielegalnie posiadał broń palną oraz amfetaminę i tabletki ekstazy.

Za podrobienie karty płatniczej i jej użycie grozi do 15 lat więzienia. Dodatkowo, oskarżonym grozi kara grzywny oraz przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści majątkowych.

 

Źródło: PAP
Autor: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrzymanie, karta kredytowa
Kobieta uzbrojona w wiatrówkę groziła przechodniom

Szokujące zachowanie 36-latki z Elbląga, która groziła śmiercią mężczyźnie i dzieciom. Młoda kobieta zaatakowała 30-letniego mężczyznę oraz dzieci na elbląskim osiedlu Nad Jarem, grożąc  im wiatrówką. ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV