Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradli 7 łyżek od koparek wartych w sumie 20 tysięcy złotych

Fot. Policja

Policjanci z Pisza i Białej Piskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali teren przebudowy torów kolejowych między Piszem a Białą Piską. Złodzieje sprzedawali skradziony sprzęt w skupie złomu.

W powiecie piskim trwają obecnie prace remontowe związane z wymianą torów kolejowych. Wzdłuż torowiska na trasie Pisz-Biała Piska wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt. W połowie września na policji została zgłoszona pierwsza kradzież 2 łyżek od koparki. Wartość strat oszacowano na 10.000 złotych.

Od tego czasu na trasie Pisz-Biała Piska doszło do 4 podobnych kradzieży. W sumie złodzieje ukradli 7 łyżek od koparek i minikoparek o łącznej wartości 20.000 złotych.

Dzięki współpracy piskich kryminalnych z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Białej Piskiej udało się zatrzymać 2 mężczyzn w wieku 27 i 34 lat podejrzanych o dokonywanie tych kradzieży. Młodszy z nich mieszka na terenie gminy Biała Piska, a starszy w gminie Pisz. Każdy z nich usłyszał po 4 zarzuty dotyczące kradzieży. Obaj przyznali się do ich popełnienia.

Podczas przesłuchania okazało się, że skradzione łyżki przewozili w  volkswagenie golfie  i sprzedawali w punkcie skupu złomu. Jeden z zatrzymanych pracował kiedyś jako operator koparki, więc wiedział jak sprawnie zdemontować łyżkę. Każdy z nich zarobił na sprzedaży po 350 złotych.

Śledczy dotarli także do właściciela punku skupu złomu. Jak się okazało 51-letni mieszkaniec gminy Pisz skupował łyżki od koparek wiedząc, że pochodzą z kradzieży. Dlatego usłyszał 3 zarzuty paserstwa.

Mężczyznom za popełnione przestępstwa grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Fot. Policja

Autor: KWP/ P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, Pisz, Biała Piska, koparka
Nietrzeźwa 19-latka za kółkiem skradzionego auta

Policjant po służbie zatrzymał pijaną nastolatkę, która kierowała skradzionym daewoo matizem. 19-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Aspirant Karol Dąbkowski wracając do domu z posterunku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV