Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradli sprzęt warty prawie 6 tysięcy złotych. Złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku

Fot. pixabay.com

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży na terenie naszego regionu. Łupem sprawców padły elektronarzędzia oraz sprzęt AGD i RTV.

W połowie listopada w jednym z olsztyńskich sklepów ujęto na gorącym uczynku 39-latka. Okazało się, że ten sam mężczyzna ma związek z podobnymi przestępstwami w innych placówkach handlowych, których dokonał ze swoim kolegą. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Olsztyna, którego następnie zatrzymano

– poinformował sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Wartość strat oszacowano łącznie na blisko sześć tysięcy złotych. Łupem sprawców padły narzędzia oraz sprzęt AGD i RTV tj. wiertarki, wkrętarki, kawiarki, tostery czy odkurzacze. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież przedmiotów z budowy w miejscowości Wadąg, gdzie pracował jeden ze sprawców. Cześć rzeczy odzyskano. Odnaleziono je na terenie olsztyńskich lombardów.

Mężczyźni za popełnione kradzieże odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 39- i 27-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, złodziej, AGD, rtv, Andrzej Jurkun
Wykroczenie 50+ nie dotyczy tylko młodych kierowców. W Elblągu od początku roku 150 osób straciło prawo jazdy

Tylko w jednym dniu czwórka kierowców z powiatu elbląskiego straciła na trzy miesiące prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. To oznacza, że każdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV