Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ulica Jagiellońska zostanie tymczasowo otwarta. Autobusy MPK mają problem

Fot. A. Skrago

Ulica Jagiellońska w Olsztynie, która od kilku miesięcy jest remontowana, ma zostać tymczasowo otwarta w obu kierunkach już od soboty. To ważne ze względu na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych – ulicą prowadzony jest ruch do dwóch największych cmentarzy miejskich.

Dziś zorganizowany został przejazd techniczny. Okazało się, że autobusy miejskie się tam nie mieszczą. Żeby autobusy się minęły, kierowcy musieli zatrzymywać pojazdy i powoli wpasowywali się tak, by ich nie uszkodzić . Ulica ma tam szerokość sześciu metrów, a szerokość autobusu z lusterkami to trzy metry i siedemnaście centymetrów. Na miejscu byli przedstawiciele Nadzoru Ruchu MPK, ZDZIT-u, policji a także wykonawcy budowy, którzy podkreślali, że ulica powstaje zgodnie z przyjętym projektem.

Rzecznik ZDZiT powiedział Radiu Olsztyn, że ulica nie jest jeszcze dokończona i po wykonaniu tzw. opasek ciekowych z kostki brukowej będzie o 40 centymetrów więcej miejsca. Kierowcy MPK twierdzą jednak, że ulica jest zbyt wąska i nie da się nią jeździć w obu kierunkach bez tamowania ruchu w przypadku mijanki.

Termin zakończenia remontu Jagiellońskiej to koniec listopada, ale możliwe, że konieczne będzie naniesienie poprawek do wykonywanego teraz projektu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, droga, drogowcy, ZDZiT, prace drogowe, Jagiellońska
Przypadki łamania regulaminu budżetu obywatelskiego w Olsztynie. Sprawę zbada zespół koordynujący

Czy doszło do nadużyć przy zbieraniu głosów w tegorocznej edycji olsztyńskiego budżetu obywatelskiego? Sprawę wyjaśni zespół koordynujący OBO. Chodzi o donosy w sprawie promowania konkretnych projektów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV