Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ulice w centrum Elbląga doczekają się remontu. Drogowcy zapowiadają utrudnienia

Fot. fotolia.pl

Niebawem szykują się utrudnienia w centrum Elbląga. Miasto planuje remont dwóch ważnych ulic – alej Tysiąclecia i Grunwaldzkiej.

Remont tej drugiej wymusza budowa aktywnego przejścia dla pieszych, na które samorząd dostał dotację z rządowego programu. Obie drogi są bardzo ważne dla systemu komunikacji, bo wiodą przez centrum do wylotówek na obwodnicę ”7”.

Nawierzchnia obu alei jest mocno nadszarpnięta przez nasilony ruch kołowy. Naprawy nawierzchni będą wykonane w sprawdzonym systemie weekendowym – tłumaczy wiceprezydent Janusz Nowak. Drogowcy w piątek zaczynają prace i wykonują je tak, by w poniedziałek można było puścić normalny ruch.

Prace na alejach Tysiąclecia i Grunwaldzkiej powinny ruszyć niebawem. Trwają przetargi, które wyłonią wykonawcę prac. Dodajmy, Elbląg przygotowuje się do  kolejnych weekendowych remontów dróg. Zarząd Dróg przygotował już ich listę. Czeka ona na konsultację radnych i prezydenta.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, remont, Janusz Nowak, Aleja Tysiąclecia, Aleja Grunwaldzka
„Miał być symbolem odzyskania przez Polskę niepodległości”. Kolejny raz wandale zniszczyli Dąb Wolności w Elblągu

Drzewo posadzono w Parku Planty w Elblągu w 25. rocznicę wyborów 4 Czerwca 1989 roku. Posadzenie dębu miało uroczysty charakter, podobnie jak w innych miastach w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV