Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ultrafiolet – kolor roku we wnętrzach

PAP/Wojtek Szabelski

 

Makijażyści, projektanci i styliści zgodnie przyznają, że ogłoszony w tym roku przez Pantone kolor ultrafioletowy nie należy do łatwych w adaptacji. To odcień wymagający, również w wystroju wnętrz.

„Osobiście uważam, że ultrafiolet jest kolorem bardzo wymagającym, ma mocne natężenie. Nie jest to kolor, który Polacy zaadoptują do wnętrz w ciągu jednego sezonu. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku branży fashion – zakup nowej sukienki to jednak prostsza decyzja niż zmiana sofy. Co nie znaczy, że kolor ten nie pojawi się w mieszkaniach Polaków, będzie jednak potrzebował na to więcej czasu” – przewiduje Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing.pl

Ten dość głęboki odcień lepiej sprawdzi się w dużych przestrzeniach, choć dysponując niewielkim metrażem nie trzeba go unikać. Zanim jednak damy się porwać najnowszym trendom, warto zacząć od pojedynczych elementów.

„Obowiązujące zasady wnętrzarskie mówią, że małe pomieszczenia powinno się malować na jasne kolory. Ciemne barwy optycznie zmniejszają przestrzeń, więc w przypadku niewielkich wnętrz powinniśmy ich unikać. Co nie oznacza, że musimy całkowicie z nich zrezygnować – fioletowa sofa lub zasłony na pewno przykują uwagę. Sugeruję zacząć od pojedynczych elementów, a dopiero później pomyśleć o całości. Nie powinniśmy też opierać się modom, bo przecież chcemy być modni. Nie bójmy się fioletu, tylko wprowadzajmy go z rozwagą” – dodaje.

 

Autorka: M. Dzwonnik (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolor
Kolorowe sale w szpitalu w Morągu

Mali pacjenci Szpitala Miejskiego w Morągu wracają do zdrowia w odnowionych salach chorych. Placówka jest jedną z 19 w kraju, gdzie dotarła akcja "Dziecięcy świat w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV