Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Umorzono śledztwo w sprawie rosyjskiego drona. Bezzałogowiec rozbił się pod Kętrzynem

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo w sprawie rosyjskiego drona, który w 2017 roku rozbił się pod Kętrzynem.

Bezzałogowy statek powietrzny został znaleziony w sierpniu, około 30 kilometrów od granicy polsko-rosyjskiej, we wsi Mała Różanka. Właściciel posesji, na którą spadł dron, zawiadomił Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie, a Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące podejrzenia szpiegostwa.

13 września śledztwo umorzono z powodu braku dowodów popełnienia przestępstwa i szpiegostwa strony rosyjskiej. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny dodał, że nie można było jednoznacznie ustalić, kto obsługiwał dron i w jaki sposób przyleciał na terytorium Polski.

Wcześniej prokuratura informowała, że prowadzenie czynności w tej sprawie powierzono Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Kętrzyn, sledztwo, Rosja
Inwestycja w życie. Nowoczesny sprzęt w kętrzyńskich karetkach

Ponad 90 tysięcy złotych kosztują urządzenia, które mają pomóc kętrzyńskim ratownikom w przywracaniu funkcji życiowych pacjentów. Rządową promesę szpitalowi powiatowemu przekazał wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki. Ratownicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV