Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Umowy na kolejne odcinki S7. Dziś Mława-Strzegowo, wkrótce Strzegowo-Płońsk – zapowiada Jerzy Szmit

Jerzy Szmit

Dzisiaj w Mławie zostanie podpisana umowa z wykonawcą kolejnego odcinka drogi krajowej numer 7 w kierunku Warszawy. Będzie go nadzorował Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Olsztynie. M.in. o inwestycjach drogowych na Warmii i Mazurach mówił Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury i budownictwa oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

To będą dokładnie dwa odcinki: Mława – Napierki i Mława – Strzegowo. To jest najtrudniejszy odcinek trasy S7, gdy jedziemy do Warszawy 70 km/h. Natomiast na początku roku planowane jest podpisanie umów na dwa ostatnie odcinki – od Strzegowa do Płońska. Wtedy będziemy mieli cały odcinek od Elbląga do Warszawy wykończony albo w realizacji.

Trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami, ponieważ teren jest bardzo zaludniony. Prace związane z budową potrwają 3 lata.

Na problemy można się natknąć także na trasie z Elbląga do Warszawy. Zwolniły tam prace przy budowie mostu na obwodnicy Ostródy, ponieważ zbankrutował podwykonawca.

Generalny wykonawca, czyli firma Budimex, przejęła budowę i teraz trwają tam bardzo intensywne prace. Natomiast mam zapewnienie ze strony GDDKiA w Olsztynie, że w tym roku ruch odbędzie się odbywał na dwóch jezdniach. Oczywiście poza mostem nad Kanałem Elbląskim. On najpóźniej zostanie skończony wiosną przyszłego roku. Prace są zależne tylko od warunków atmosferycznych.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, inwestycje, budowa, S7, Mława-Napierki
Kolejne utrudnienia w Nidzicy. Sprawdź, które ulice zostały zamknięte

Przejazd przez Nidzicę od kilku miesięcy jest nie lada wyzwaniem dla mieszkańców. A wszystko z  powodu  prowadzonych  na szeroką skalę  prac wodociągowo – kanalizacyjnych. Dlatego  specjalnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV