Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nad jeziorem Ukiel rozkręcają optymizm

Nad jeziorem Ukiel w Olsztynie trwa impreza plenerowa „RPO! Rozkręcamy Powszechny Optymizm na Warmii i Mazurach”. 

Do rozdania znów są duże unijne pieniądze. Na plaży miejskiej w Olsztynie trwa festyn, promujący Regionalny Program Operacyjny.

Dziś jednak skrót RPO oznacza: „Rozkręcamy Powszechny Optymizm”. Nad jeziorem Ukiel jest Mirosław Sochacki:

00:00 / 00:00

Impreza promuje fundusze unijne. Przybyli licznie na plażę miejską olsztyniacy mogą skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i symulatora surfingu, a także wziąć udział w warsztatach konstrukcyjnych dla dzieci i młodzieży (w tym roboty piłkarze, budowanie inteligentnego miasta z klocków Lego) oraz pokazach eksperymentów i doświadczeń naukowych (m.in. zabawa suchym lodem).

Nie zabraknie też możliwości odwiedzenia stoisk beneficjentów, namiotu panelistów i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie też okazja, by rozwinąć swoje talenty na stoiskach przygotowanych przez EraNowa (animacje plastyczne – wycinanki, wyklejanki, przygotowanie ozdób, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą oraz animacje ruchowe – skakanki, hula hop itp.), Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie (warsztaty plastyczne dla dzieci), Animosferę z Giżycka (malowanie buziek), Grupę Edukacyjną Progres (warsztaty i zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci m.in. kolorowanki, chusta animacyjna), Folwark Łękuk (warsztaty akademii budowniczych) oraz Mazurek sp. z o.o. (prezentacja samochodu i edukacja w zakresie bezpieczeństwa i ruchu drogowego).

O godz. 16 ruszy scena festiwalowa „RPO pozytywnie rockuje”. W programie występy zespołów: Traffic Junky (godz. 16), Backward Runners (godz. 17), Shannon (godz. 18), Cuba de Zoo (godz. 19), Big Day (godz. 20), a na finał zaśpiewa Marek Piekarczyk.

Organizatorem jest urząd marszałkowski. Radio Olsztyn nadaje z imprezy relacje.

(um/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider
Kurlantka w Stawigudzie cz.3

Jakie dylematy mają mężczyźni z zespołu "Gosposie"? Jaki głos mają pielęgniarki z Olsztyna? I dlaczego kontrabasista z "Warmianek" nie boi się stać przy bębniście? W audycji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV