Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny ze stauetką „Rzetelni 2014”

dyrektor szpitala Leszek Dudziński (od prawej), dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie prof. Wojciech Maksymowicz (w białym kitlu), fot. A.Minkowska

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie otrzymał dwa europejskie certyfikaty programu „Rzetelni 2014”. Statuetka „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” jest przyznawana m.in. placówkom medycznym, które cechują się profesjonalizmem, rzetelnością i efektywnością zarządzania. Poza olsztyńską placówką otrzymał go tylko szpital w Koszalinie.

Nagrody te są uznaniem dla całokształtu pracy szpitala. Natomiast odrębną statuetkę „Rzetelny Menedżer” dostał dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie Leszek Dudziński. Podkreślił, że jest to nagroda dla wszystkich pracowników, którzy przyczynili się do kształtowania i zmiany wizerunku placówki.

Certyfikaty są potwierdzeniem profesjonalnego i rzetelnego wywiązywania się ze swoich zobowiązań na kilku płaszczyznach: biznesu, przedsiębiorczości, samorządności, zarządzania i medycyny – dodał dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie prof. Wojciech Maksymowicz.

Każdego roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie leczy ponad 5 tysięcy pacjentów. Dziennie w różnych obiektach szpitala kształci się 300-tu studentów. (ami/as)

certyfikaty „Rzetelni 2014”, fot. A.Minkowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, uniwersytecki, kliniczny
Szpital w Olecku zakończył rok z niewielkim zyskiem

Z zyskiem prawie 8 tysięcy złotych zakończył ubiegły rok szpital powiatowy w Olecku. Zarządzająca placówką spółka Olmedica podsumowała działalność w 2013 roku. W szpitalu hospitalizowano ponad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV